Blog

Mercimek
Mercimek; protein miktarı ve kalitesinin yüksekliğinin yanı sıra vitamin ve mineraller bakımından da zengin olması sebebiyle beslenmede de önemli yeri olan bir baklagildir. Sindirebilirlik oranı da oldukça yüksek olan mercimek, baklagiller içerisinde en yüksek protein miktarına sahip olduğu için hayvansal kökenli gıdalar için iyi bir alternatiftir.
Karacadağ Pirinci
Karacadağ, ülkemizde Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinin sınırlarında yer alan sönmüş bir volkanik dağımızdır. Volkanik bölge uzun vadede yer yüzünün en verimli tarım alanlarına dönüşmeleriyle bilinir. O bölgelerde yetiştirilen ürünlerin mineral içerikleri de diğer bölgelere göre daha yüksek olur.
Pinoa'nin Hikayesi
Herkesin hayatında bir aydınlanma, bir kırılma noktası olmuştur. PİNOA'nın yolculuğu da işte böyle bir noktadan başladı. Yıllarca sağlıklı beslendiğimizi düşündük. Marketlerin meyve-sebze reyonlarından gönül rahatlığıyla beslendik, semt pazarlarına güvendik, organik terimi hayatımızın merkezine oturdu, çok sağlıklıy'mış' diye duyduğumuz ithal gıdalara hücum ettik. Kendimize iyilik yaptığımıza inandığımız bu liste uzar gider.
Puanlarım